USŁUGI CNC

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów i potrzebom dzisiejszego rynku, firma BUD-REM wprowadziła zautomatyzowane procesy CNC do gamy swoich usług. Rosnące zapotrzebowanie ze strony branż produkcyjnych oraz przemysłowych na zaspokajanie bieżących potrzeb przez maszyny i urządzenia sterowane komputerowo, spowodowane jest podnoszeniem wydajności oraz ograniczaniem kosztów przez przedsiębiorstwa.

Do usług z zakresu CNC zalicza się frezowanie, cięcie, skrawanie, szlifowanie, obróbkę kompozytu i innych materiałów. Ogólnie rzecz ujmując, są to procesy nadające określony kształt przedmiotom. Wszystkie czynności związane z CNC są w pełni zautomatyzowane. Najczęściej obrabia się metale oraz tworzywa sztuczne. Usługi CNC są świadczone w oparciu o odpowiednio zakodowane urządzenia, co zapewnia precyzyjne rezultaty o dużej powtarzalności.

Jedną z najczęściej wykonywanych usług CNC jest frezowanie. Specjalnie przystosowane maszyny są w stanie obrobić materiały o różnej gęstości, twardości i właściwościach. Uzyskanie nawet najbardziej skomplikowanych kształtów nie stanowi w dzisiejszych czasach żadnego problemu. Frezowanie CNC jest rozwiązaniem wykorzystującym obróbkę skrawaniem, do której służą frezy, dobierane do rodzaju materiału, który jest kształtowany. Obróbka skrawaniem to nic innego jak usuwanie nadmiaru warstw z brył. Dzięki temu można z dużą dokładnością nadać im, niezależnie od tego, czy są zbudowane z metalu, aluminium czy tworzywa sztucznego, wymagany kształt i wielkość.

Technologia CNC jest nowoczesną metodą obróbki, która umożliwia profesjonalne cięcie różnego typu materiałów w sposób precyzyjny, z zachowaniem najwyższej jakości i dokładności. Podstawą do przeprowadzenia usługi wycinania CNC jest innowacyjne oprogramowanie, w którym ustawiamy wszystkie parametry i wgrywamy projekt. Metoda ta nie podnosi w sposób istotny temperatury obrabianego przedmiotu. Precyzja cięcia, powtarzalność procesu, krótkie i długie serie produkcyjne, redukcja kosztów, mniejsza ilość odpadów, gładka powierzchnia i krawędzie – to tylko niektóre z wielu zalet tej technologii.

Maszyny do cięcia CNC używane są głównie do pracy z materiałami metalowymi oraz drewnianymi. Jednak z powodzeniem metoda ta może być stosowana również do obróbki np. Tworzyw sztucznych i kompozytowych. Dzięki zastosowaniu odpowiednich narzędzi tnących i skrawających materiały te dają się dość łatwo ukształtować. Powszechnym przykładem materiału kompozytowego, jest np. płyta aluminiowa z rdzeniem, sklejka czy laminat.