ELEWACJE BSO

Metoda BSO (Bezspoinowy  System Ociepleń), czyli tzw. metoda lekka-mokra stała się jednym z najpopularniejszych sposobów wykańczania ścian budynków, niesie ona ze sobą wiele korzyści, jest uniwersalna i ekonomiczna. Głównym zadaniem tej metody jest poprawa termoizolacji ścian budynku, polepszenia jego trwałości ze względu na ochronę przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych, a także ma pozytywny wpływ na estetykę budynku.

Nowe budynki ocieplane są bezpośrednio na mur/żelbet według właściwie dobranej grubości izolacji termicznej. Jest ona obliczana podczas tworzenia projektu wraz z określonym współczynnikiem przenikania ciepła całej przegrody, która odpowiada aktualnie obowiązującym normom. 

Nowe budynki ocieplane są bezpośrednio na mur/żelbet według właściwie dobranej grubości izolacji termicznej. Jest ona obliczana  podczas  tworzenia  projektu  wraz z określonym współczynnikiem przenikania ciepła całej przegrody, która odpowiada aktualnie obowiązującym normom.

Termomodernizacje czyli inaczej mówiąc „docieplanie” już ocieplonych wcześniej budynków to montaż odpowiednio zaprojektowanej grubości izolacji termicznej na wcześniej wykonaną elewacje. W tym przypadku należy dobrać odpowiedni system BSO   oraz    sprawdzić    nośność    podłoża, czy wcześniej wykonana elewacja nie nosi śladów odrywania się od budynku lub warstwa zbrojąca odspajania się od izolacji termicznej.

Szczegółowo rzecz ujmując, system BSO opiera się na przymocowaniu do podłoża za pomocą kleju i kołków płyt styropianowych lub płyt z wełny mineralnej, następnie zazbrojenie tak zamocowanej warstwy izolacji termicznej siatką z włókna szklanego, by w końcowym etapie położyć na ścianie tynk ozdobny, lub warstwę dekoracyjną np. imitującą drewno, cegłę, kamień czy beton. Wszystkie materiały muszą ze sobą współgrać, nie powinno się stosować niesprawdzonych połączeń styropianu, kleju, siatki czy cienkowarstwowego tynku różnych producentów. Firma BUD-REM gwarantuje kompatybilność stosowanych produktów.

POSZCZEGÓLNE WARSTWY SPEŁNIAJĄ NASTĘPUJĄCE FUNKCJE:

DO STOSOWANYCH PRZEZ NASZĄ FIRMĘ SYSTEMÓW BSO NALEŻĄ M.IN.

  • Bolix
  • Baumit
  • Quickmix
  • STO
  • Arsanit

 

Przed rozpoczęciem prac elewacyjnych warto skontaktować się z naszymi specjalistami, którzy po dokonaniu oględzin i analizie pomogą dobrać odpowiedni system ociepleń, który zapewni wysoką odporność, a także świeży wygląd budynku na lata.